Uporaba
Grafične tablice se s svojim načinom vnosa približajo uporabi klasičnega pisala. Pogosto se uporabljajo za ustvarjanje 2D in 3D računalniških grafik. Mnogo grafičnih tablic zaznava pritisk, naklon in smer pisala, s čimer tablica v kombinaciji z aplikacijo prilagaja debelino izrisane črte, transparentnost in druge atribute.
Zaradi načina pisanja so grafične tablice izjemno priljubljene v aziji, kjer se uporabljajo za pisanje pismenk v kitajskem, japonskem in korejskem jeziku. Za pisanje s pismenkami so grafične tablice bistveno dostopnejše in hitrejše kot uporaba tipkovnice in miške.
Tablice so pogosto uporabljene v svetu digitalnih umetnosti. Podprte so s strani vseh večjih proizvajalcev programske opreme za obdelavo fotografij in grafik, kot so npr. Adobe Photoshop, Adobe Illustrator in CorelDRAW. Poleg umetnikov, pa jo tudi pogosto srečamo pri inženirjih za izris tehničnih skic in CAD grafik. Vedno bolj priljubljene pa so tudi v izobraževalnih ustanovah.
Premik pisala nad grafično tablico se odraža v premiku miškinega kurzorja na zaslonu. Pritisk pisala na površino tablice se interpretira kot klik. Risanje in pisanje s tablico pri večini uporabnikov hitro postane intuitivno.